Linki
terminarz

osób przegladajacych stronę
Wojewódzki Puchar Polski (1/32 finału): Osa Ząbrowo - GKS Wikielec 1-2 (0-0)
Kamil Ludwiczak    Od początku spotkania inicjatywę w meczu przejęli IV-ligowcy z Wikielca, jednak zmasowana defensywa gospodarzy starannie wybijała z rytmu rywala zza miedzy. Goście w różny sposób próbowali zagrozić bramce Piotra Gałeckiego m.in boczni pomocnicy: Jerzy Janiszewski oraz Krzysztof Jarząb swoimi dograniami w pole karne starali się dobrze obsłużyć swoich kolegów z ataku, ale jednak albo ich podania były przerywane przez obrońców Osy lub Jacek Hulewicz i Dominik Bieżyca swoimi uderzeniami nie zagrażali bramkarzowi z Ząbrowa. W 27. minucie w polu karnym gospodarzy zrobiło się tłoczno, gdy w jednej akcji, bramkę mogli zdobyć Tomasz Szpadkiewicz czy wspomniany wcześniej Bieżyca. Przed przerwą podopieczni trenera Jarosława Płoskiego wykonywali rzut wolny, do którego podszedł Jarząb, który zagrał dokładną piłkę na głowę Bieżycy, jednak jego uderzenie głową było zbyt słabe aby zagroziło Gałeckiemu. Podopieczni grającego trenera Osy, Sławomira Przytuły w pierwszej połowie w żaden sposób nie zagrozili defensywie GKS-u.

Po zmianie stron obraz gry nie zmieniał się i w końcu w 48. minucie w zamieszaniu polu karnym po podaniu Jarząba gola zdobył Bieżyca nie dając szans Gałeckiemu. Po zdobytym golu ekipa GKS-u zbytnio cofnęła się na własną połowę dając dużo miejsca gospodarzom i tak po niepewnej interwencji Kamila Jędrzejewskiego szanse na wyrównanie miał Tomasz Rakowski, ale jego uderzenie po ręce golkipera Wikielca wylądowało na poprzeczce. Chwilę później błąd obrony gości wykorzystał Mariusz Śliżewski, który został sfaulowany przez Janiszewskiego i Jankowskiego, a "jedenastkę" na gola zamienił Tomasz Borkowy. Ekipa z Wikielca nie miała pomysłu na zaskoczenie gospodarzy, a ci drudzy mogli wyjść nawet na prowadzenie, ale strzał Rakowskiego wybronił Jędrzejewski. Na tym skończyła się ofensywa ząbrowian. Bardziej doświadczeni gracze GKS-u w końcu dopięli swego i w 81. minucie swojego pierwszego gola dla nowej drużyny zdobył Kamil Ludwiczak, dobijając strzał Marcina Karczewskiego. Obraz gry po strzelonej bramce przez gości powrócił do tego z pierwszej części i wynik do końca meczu nie zmienił się.

GKS podsumowując awansował do 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski, następnego przeciwnika poznamy niebawem. Kolejne ligowe spotkanie Wikielec zagra na własnym boisku z Płomieniem Ełk w niedzielę 30 sierpnia o godz. 14.

Osa Ząbrowo - GKS Wikielec 1-2 (0-0)
Borkowy 62 k - Bieżyca 48, Ludwiczak 81

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Ostanek, Bieg, Jankowski, Goryński, Janiszewski, Szpadkiewicz, Rupa (46 Karczewski), Jarząb, Bieżyca (63 Ludwiczak), Hulewicz (83 Osiecki).

Żółte kartki: Bieżyca, Hulewicz, Karczewski, Jarząb, Bieg