Linki
terminarz

osób przegladajacych stronę
Cenny remis z liderem. Sokół Ostróda - GKS Wikielec 1-1 (1-1)
Sokół - GKS    Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił. Żadna z drużyn nie potrafiła poważnie zagrozić bramce swoim rywalom. Dobrze ustawiona ekipa Sokoła nie potrafiła się przestawić ambitnie walczącej i grającej spokojnie drużynie z pod Iławy. Dopiero po 20. minutach śmielej zaatakowali gospodarze. W 22 min. Piotr Remiszewski znalazł się po raz pierwszy w dogodnej sytuacji, dostał piłkę od swojego kolegi, jednak najpierw jego strzał wybronił golkiper Wikielca, a dobitkę z linii bramkowej wybił Kazimierz Goryński. Dwie minuty później już tyle szczęścia GKS nie miał, najpierw zbyt słabo wykopał jego bramkarz, następnie w środku pola nikt nie zdołał zatrzymać wychodzących z kontratakiem, a później sędzia nie dopatrzył się pozycji spalonej Remiszewskiego, a ten spokojnie będąc sam na sam zdobył pierwszego gola. Radość "sokołów" nie trwała długo, bo goście nie podłamali się i po ładnej akcji na czystą pozycję wyszedł Marcin Karczewski, który został sfaulowany w polu karnym i arbiter meczu, Karol Rudziński wskazał na "jedenastkę", którą na bramkę zamienił sam poszkodowany pokonując Grzegorza Sobiecha. Do końca pierwszej połowy przewagę mieli gospodarze i mogli tuż przed przerwą zdobyć gola, ale Marek Śnieżawski nie potrafił strzelić z 2 m Kamilowi Jędrzejewskiego, który wybronił jego strzał. Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego próbowali akcjami z prawej i lewej strony boiska zaskoczyć rywali, ale bez efektu. Na strzał z 25 m zdecydował się jeszcze Piotr Korpalski, ale bez efektu.

Po zmianie stron boiska do ataku przystąpili ostródzianie, stwarzając co chwila groźne sytuację. Najpierw Daniel Kraśniewski strzelił wprost interweniującego bramkarza GKS-u. A później Remiszewski i Śnieżawski próbowali uderzeń z rzutu wolnego, ale golkiper gości cały czas nie dawał się pokonać. Zawodnicy Wikielca również mogli wyjść na prowadzenie, dobrą piłkę w pole karne dogrywał Jerzy Janiszewski, tam dobrze ustawiony Marcin Karczewski zdecydował się na strzał z "woleja", jednak piłką wylądowała "tylko" na poprzeczce bramki Sobiecha. Do końca meczu trwał napór gospodarzy o korzystny wynik, ale cała defensywa GKS-u Wikielec wraz z Jędrzejewskim spisywała się bez zarzutu i goście mogli się cieszyć z cennych punktów.

Kolejny dobry mecz i to z rywalem z wyższej półki, oby ta gra i ambicja zawodników Jarosława Płoskiego utrzymywała się jak najdłużej, a na pewno punkty na koncie GKS-u będą się zwiększać. Następne spotkanie ekipa Wikielca zagra na własnym stadionie w niedziele 25 października o godz. 14:00 z vi-ce liderem, MKS-em Korsze.

Sokół Ostróda - GKS Wikielec 1-1 (1-1)
Remiszewski 24 - Karczewski 31 k

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Goryński (62 Osiecki), Bieg (73 Czajkowski), Jankowski, Ostanek, Jarząb, Szpadkiewicz, Korpalski, Janiszewski, Ludwiczak (86 Bieżyca), Karczewski (88 Hulewicz).

Sędziował: Karol Rudziński (Nidzica)

Widzów: 200

31 minuta: Marcin Karczewski pokonuje z rzutu karnego Grzegorz Sobiecha.