terminarz

osób przegladajacych stronę
Sparing: Karkonosze Jelenia Góra - GKS Wikielec 0-0
Karkonosze Jelenia Góra 2 lutego 2010, Desna (Czechy) (boisko ze sztuczną nawierzchnią):

Bezbramkowym remisem zakończył się drugi sparing przedsezonowy Karkonoszy Jelenia Góra. Tym razem rywalem podopiecznych Marka Herzberga był GKS Wikielec, IV-ligowiec z Warmii i Mazur.
   Początek spotkania rozgrywanego na boisku ze sztuczną nawierzchnią w czeskiej miejscowości Desna należał do przyjezdnych, którzy przejęli kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi na blisko 10. minut. Po tym okresie gra się wyrównała, a po kwadransie z każdą minutą inicjatywa coraz bardziej należała do biało - niebieskich. Efektem przewagi Karkonoszy było wiele dogodnych sytuacji bramkowych, niestety żadnej z nich nasi piłkarze nie potrafili zamienić na gola. Domeną jeleniogórzan były zwłaszcza pojedynki powietrzne, groźnie piłkę uderzali głową Łukasz Kowalski, Wojciech Bijan i Konrad Kogut. W pierwszym wypadku znakomicie spisał się bramkarz rywali, Kamil Jędrzejewski, strzał Bijana wybił z linii obrońca GKS-u, Dominik Bieżyca, a piłka po uderzeniu Koguta z rzutu wolnego poszybowała tuż nad poprzeczką. Ponadto w końcówce pierwszej połowy z dystansu uderzali Marek Siatrak i Bartosz Chrząszcz, obie próby okazały się bezskuteczne.
   Po przerwie przez blisko 10. minut obserwowaliśmy anty futbol, gdyż gra toczyła się głównie w środku pola, a celnych podań i składnych akcji było jak na lekarstwo. - Ręce opadają - tak skomentował grę swoich podopiecznych w tym okresie Marek Herzberg. Pierwsi z letargu obudzili się piłkarze z Wikielca i gdyby nie świetna postawa w bramce Bartłomieja Sendera, strzał głową jednego z zawodników GKS-u niechybnie wylądowałby w siatce. Ostatnie 20 minut to znów dominacja jeleniogórzan. W 72. minucie wymarzoną sytuację do zdobycia gola zmarnował Dominik Kik, nie trafiając z metra do pustej bramki. Chwilę później ten sam zawodnik będąc w dogodnej pozycji nie wykorzystał dobrego podania Konrada Koguta i pomimo lekkiej przewagi zespołu z Jeleniej Góry gole nie padły już do ostatniego gwizdka sędziego Dawida Maryszczaka.
   W sparingu z Wikielcem po raz kolejny trener Marek Herzberg nie mógł skorzystać z pełnej kadry Karkonoszy. Przede wszystkim we wtorek zabrakło najlepszego strzelca Marcina Krupy oraz zawodników, którzy nie wystąpili też w pierwszym zimowym test meczu: Marka Wawrzyniaka, Krzysztofa Smolińskiego, Daniela Kotarby. Nie było też przymierzanego do gry w KSK zawodnika Gryfa Gryfów Śląski Arkadiusza Rewersa, który narzekał na drobne przeziębienie. Wystąpił natomiast drugi z gryfowian Tomasz Traube, który trzeba przyznać pokazał się z dobrej strony

Karkonosze Jelenia Góra - GKS Wikielec 0-0

Karkonosze Jelenia Góra: Dubiel, Traube, Bijan, Polak, Chrząszcz, Siatrak, Biskupski, Wojtas, Walczak, Kowalski, Kogut. Po przerwie grali też: Sender, Kołodziejczyk, Adamczyk, Durlak, Kik, Gęca, Pietrzykowski, Paszkowski, Jurkowski.

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Ostanek, Szpadkiewicz, Jankowski, Bieżyca, Janiszewski, Jarząb, Rupa, Kapuściński, Hulewicz, Kołakowski. Po przerwie zagrali: Goryński, Karczewski, Bieg.

5 lutego 2010, Desna (Czechy) (boisko ze sztuczną nawierzchnią):
Tego dnia zawodnicy z pod Iławy rozegrali pokazowe spotkanie z Orłem Mysłakowice (A-klasa, Jelenia Góra, grupa I) i przegrali 3-4. Bramki zdobyli Marcin Karczewski (dwie) oraz Tomasz Szpadkiewicz. GKS zagrał w składzie: Błażejewski, Bieżyca, Ostanek, Jankowski, Goryński, Kapuściński, Bieg, Szpadkiewicz, Jarząb, Hulewicz, Kołakowski. Po przerwie zagrali: Janiszewski, Karczewski, Rupa, Miłoszewski.