Linki
terminarz

osób przegladajacych stronę
Dobry początek wiosny! GKS Wikielec - Zamek Kurzętnik 4-0 (1-0)
Adam Kołakowski    Do Wikielca przybyła liczna grupa sympatyków piłki nożnej, którzy po wczorajszym zwycięstwie II-ligowca, Bi-es Jezioraka Iława 2-0 nad Okocimskim KS Brzesko, czekali na kolejne starcie, tym razem na IV-ligowym froncie.

Początek spotkania był dość wyrównany, obydwie drużyny badały swoje siły. Po kilku minutach powoli inicjatywę przejmowali jednak zawodnicy GKS-u. W 10. minucie piłkę w polu karnym otrzymał nowy nabytek Wikielca, Adam Kołakowski, który wbiegł w pole karne na pełnej szybkości i został sfaulowany przez golkipera Zamku, Wiśniewskiego, a arbiter meczu bez wahania wskazał na "jedenastkę", którą wykorzystał najlepszy strzelec GKS-u, Marcin Karczewski. Po strzelonej bramce Wikielec próbował nadal zagrażać gościom, ale brakowało momentami składności i skuteczności. Z biegiem czasu w szeregi gospodarzy wkradała się nerwowość. Przez to ekipa z Kurzętnika śmielej atakowała, stworzyła sobie dwie dogodne sytuacje, w których napastnik Zamku, Krystian Rochewicz najpierw strzelił wprost bramkarza GKS-u, by chwilę później znów zostać zatrzymany przez Kamila Jędrzejewskiego w stuprocentowej sytuacji. Na domiar złego z boiska zejść musiał Tomasz Bieg, który otrzymał dwie żółte kartki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron gdy wydawało się, że goście zaatakują grając w przewadze to Wikielec, zdeterminowany jeszcze bardziej miał przewagę i co chwila stwarzał sobie sytuację. W 52. minucie Krzysztof Jarząb, dograł w środek pola do Tomasza Szpadkiewicza, a ten popisał się ładnym strzałem nie dając szans bramkarzowi gości. Sześć minut później było już 3-0, po indywidualnej akcji Adama Kołakowskiego, który ograł z łatwością dwóch rywali. To nie był koniec popisu gry ekipy spod Iławy, bo w 61. minucie wspomniany już Kołakowski zagrał dokładną piłkę do nadbiegającego Karczewskiego i napastnik gospodarzy z pierwszej piłki umieścił piłkę w siatce. Goście byli bardzo zaskoczeni obrotem spraw, które działy się na boisku, nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić dobrze grającej defensywie Wikielca, a podopieczni Jarosława Płoskiego mogli podwyższyć jeszcze wynik, ale zabrakło skuteczności.

Cieszą trzy punkty na początek rundy wiosennej. Ważne było, aby dobrze rozpocząć i tak się stało. Teraz GKS Wikielec czeka trudniejsze zadanie, bo w Wielki Piątek tj. 2 kwietnia o godz. 15:00 zagrają w Elblągu z zajmującą trzecie miejsce w tabeli, tamtejszą Olimpią 2004.

Warto również odnotować dwa debiuty ligowe, które w GKS Wikielec zaliczyli: Adam Kołakowski oraz Szymon Tarnowski.

GKS Wikielec - Zamek Kurzętnik 4-0 (1-0)
Karczewski 10 k, 61, Szpadkiewicz 52, Kołakowski 58

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Ostanek, Czajkowski, Bieg, Goryński, Osiecki, Szpadkiewicz, Tarnowski, Jarząb (88 Matysiak), Kołakowski (65 Hulewicz), Karczewski (71 Rupa).

Żółte kartki: Bieg, Tarnowski

Czerwone kartki: Bieg (za dwie żółte)

Sędziował: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn)