Linki
terminarz

osób przegladajacych stronę
Wywalczony remis. Płomień Ełk - GKS Wikielec 2-2 (1-0)
Marcin Karczewski2    Mecz rozpoczął się od minuty ciszy pamięci ofiar prezydenckiego samolotu Tu-154 w którym zginęło 96 osób m.in Prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Samo spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił. Na wąskim boisku trudniej było się przystosować gościom. W 14. minucie z lewej strony boiska dogrywał pomocnik Płomienia na zupełnie niekrytego Wojciecha Strychalskiego, który strzałem głową dał prowadzenie swojej ekipie. Z biegiem czasu podopieczni trenera Jarosława Płoskiego oswajali się po kilku godzinnej jeździe autobusem i wąskim placem gry, co raz częściej atakowali i zagrażali bramce strzeżonej przez Andrzeja Szyszko. W 21 min. z prawej strony po ziemi zagrał Adam Kołakowski na 7 m, gdzie z pierwszej piłki uderzał Marcin Karczewski, ale bardzo dobrze spisał się golkiper gospodarzy. Chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się Kołakowski, który wydawało się, że został sfaulowany w polu karnym, ale arbiter meczu, Mariusz Czyżewski dał żółty kartonik... Kołakowskiemu za symulowanie faulu. W 35. minucie groźnie jeszcze było po uderzeniach Karczewskiego i Tomasza Szpadkiewicza, ale Szyszko nadal miał zerowe konto. Ełczanie poza okazją bramkową w żaden sposób nie zagrozili defensywie gości.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. GKS przeważał, próbował cały czas zaskoczyć obronę gospodarzy, jednak stało się odwrotnie. W 56. minucie Kołakowski stracił piłkę na 30 m i Wojciech Strychalski wyszedł sam na sam z golkiperem GKS-u i znów okazał się lepszy od tego drugiego. Płomień mając dwubramkową przewagę cofnął się na swoją połowę i czekał na kontry. Ekipa spod Iławy znów nabierała tempa i atakowała. W 71. minucie Jerzy Janiszewski popisał się dokładną wrzutką na głowę Kołakowskiego, a ten bez problemu zdobył bramkę kontaktową. Chwilę później Jacek Hulewicz w dogodnej sytuacji okazał się gorszy od Szyszki. W 82. minucie w zamieszaniu w polu karnym faulowany został Karczewski i sędzia bez wahania wskazał na "jedenastkę", którą zamienił na bramkę sam poszkodowany. Dwie minuty później ten sam zawodnik mógł dać wygraną swojej drużynie, ale bramkarz Płomienia nie dał się zaskoczyć i znów był górą.

Dwa oblicza pokazał GKS, tracił bramki po własnych błędach by później bardzo walecznie gonić wynik i to udało się, a przy większym szczęściu mógłby wracać z dalekiego Olecka z kompletem punktów. Następny mecz Wikielec zagra w Pasłęku z Polonią. Początek spotkania w niedzielę tj. 18 kwietnia o godz. 16:00.

Płomień Ełk - GKS Wikielec 2-2 (1-0)
Strychalski 14, 56 - Kołakowski 71, Karczewski 82 k

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Bieg, Płoski, Tarnowski, Goryński, Janiszewski, Szpadkiewicz, Kołakowski, Jankowski, Hulewicz, Karczewski.

Żółte kartki: Kołakowski, Tarnowski, Janiszewski

Sędziował: Mariusz Czyżewski (Olsztyn)