Linki
terminarz

osób przegladajacych stronę
Wygrana z bólami. GKS Wikielec - Błękitni Orneta 2-1 (2-0)
Marcin Karczewski2    Już od początku meczu inicjatywę przejęli niespodziewanie dość goście. Momentami wręcz szturmowali defensywę i bramkarza GKS-u. Próbowali oni często prostopadłymi podaniami włączać swoich napastników i po stałych fragmentach gry, szczególnie z rzutów rożnych byli groźni. W 19. minucie Błękitni po jednym z takich ataków, ładnym uderzeniem z 20 m popisał Michał Nędzi, ale w tej sytuacji dobrze w bramce zachował się Kamil Jędrzejewski skutecznie broniąc groźne uderzenie, a piłka leciała w okienko jego bramki. Zawodnicy spod Iławy przespali zdecydowanie początek spotkania, ale w 23. minucie wyszli z kontratakiem i Adam Kołakowski prostopadłym podaniem zagrał do Marcina Karczewskiego, a ten pokonał płaskim strzałem w długi róg Roberta Szełemeja, który musiał wyjmować piłkę z bramki. Po tej sytuacji ekipa Wikielca zadała drugi cios, dokładnie pięć minut później wyszła z kolejną kontrą, z prawej strony Jerzy Janiszewski otrzymał piłkę od bocznego obrońcy, dograł na 11 m, a tam Marcin Karczewski popisał się piękną "przewrotką", a piłka wpadła do siatki w bramce Szełemeja. Goście po straconym drugim golu nieco zwolnili, ale dalej próbowali zagrażać Wikielcowi i jeszcze przed przerwą Bartosz Kobierski uderzył z 23 m na bramkę Jędrzejewskiego, ale ten drugi sparował piłkę na poprzeczkę, a później została ona wybita przez Grzegorza Ostanka na połowę przeciwnika.

Druga połowa to trochę inny obraz gry, Wikielec częściej był pod bramką Roberta Szełemeja, tylko przez to, że Błękitni postawili wszystko na "jedną kartę" i dążyli do strzelenia kontaktowej bramki. W 64. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Jacek Hulewicz, ale będąc sam na sam z Szełemejem, trafił prosto w niego. GKS nadal po kontrach próbował zdobyć gola, ale Karczewskiemu i Hulewiczowi brakowało skuteczności, piłka przelatywała obok bramki lub łapał ją bramkarz Błękitnych. W 86. minucie błąd popełnił bramkarz GKS-u, Kamil Jędrzejewski, który źle obliczył lot piłki, ta odbiła się jeszcze od ziemi i przeleciała nad nim, tam najlepiej ustawiony był Wojciech Sylwester i bez problemu zdobył kontaktową bramkę. To jednak nie zmieniło już nic na placu gry i GKS nie przegrał siódmego kolejnego meczu!

Kolejne trzy punkty, ale styl gry znów nie zadowalał, jedynie bramki lub interwencje bramkarzy dawały koloryt temu spotkaniu. Wikielec musi poprawić grę bo już w sobotę tj. 29 maja zagra w Braniewie z liderem IV ligi warmińsko-mazurskiej, tamtejszą Zatoką. Początek o godz. 17:00.

GKS Wikielec - Błękitni Orneta 2-1 (2-0)
Karczewski 23, 28 - Sylwester 86

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Ostanek, Jankowski, Bieg, Goryński, Jarząb (81 Osiecki), Szpadkiewicz, Rupa, Janiszewski, Kołakowski (46 Hulewicz), Karczewski.

Błękitni Orneta: Szełemej, Gromek (54 Dublanka), Przygocki, Kowalski, Werhun (46 Zajączkowski), Gołębiewski, Kobierski, Żmijewski, Rutkowski, Sylwester, Nędzi.

Żółte kartki: Janiszewski, Hulewicz, Rupa (Wikielec) - Gromek, Przygocki (Błękitni)

Sędziował: Patryk Kępka (Ostróda)