Linki
terminarz

osób przegladajacych stronę
Wikielec zacumował w "zatoce"! Zatoka Braniewo - GKS Wikielec 1-2 (0-2)
Adam Kołakowski    Braniewianie od samego początku spotkania chcieli przejąć inicjatywę i prowadzić grę. To im się udawało, ale z ich akcji podbramkowych nic nie wynikało. Nie byli w stanie dobrze wprowadzić w nerwowość i niepokój defensywę spod Iławy. Ekipa z Zatoki najczęściej próbowała szczęścia z bocznych sektorów boiska, ale z rytmu dobrze wybijali ich obrońcy GKS-u. W 22. minucie spotkania pierwszą i od razu skuteczną akcję przeprowadzili goście. Piłkę z lewej strony otrzymał Tomasz Bieg, ten zewnętrzną częścią prawej nogi dograł ładną piłkę do zamykającego akcję Adama Kołakowskiego, który strzałem głową w krótki róg bramkarza Zatoki, Piotra Łastówki dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnicy i kibice Zatoki byli zaskoczeni obrotem tych sytuacji, a GKS spokojnie rozgrywał dalej spotkanie. Przyszła 31. minuta, Kazimierz Goryński dał długie podanie w pole karne, tam golkiper z Braniewa zrobił błąd wybijając piłkę przed siebie, a zimną krew zachował ponownie Adam Kołakowski i strzałem pod poprzeczkę strzelił swojego drugiego gola i było już 2-0 dla GKS-u! W 40. minucie goście musieli grać w osłabieniu, po bezmyślnym można powiedzieć ataku na przeciwnika bez piłki czerwoną kartkę ujrzał Adam Jankowski, do przerwy jednak nic nie zmieniło się.

Po zmianie stron to ataku znów ruszyli braniewianie, defensywa GKS-u wraz z bramkarzem musiała co chwila wykazywać swoje umiejętności i to wychodziło. W 56. minucie sprytnym strzałem z prawej nogi Kamila Jędrzejewskiego próbował zaskoczyć jeden z pomocników Zatoki, ale piłkę wyłapał ten pierwszy. W 61. minucie bramkarza GKS-u zaskoczył jednak inny zawodnik... jego kolega z drużyny Tomasz Bieg, który niefortunnie interweniował i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Zatoka odkryła wszystkie swoje karty, atakowała dalej, ale ich akcję były mało składne, ale też i obrońcy GKS-u dobrze się spisywali. GKS gdyby nie grał w osłabieniu mógłby spokojnie zdobyć kolejne bramki, ale było widać już zmęczenie w ich szeregach, ale dotrwali do końca i pokonali po raz drugi w tym sezonie lidera IV ligi warmińsko-mazurskiej, Zatokę Braniewo!

Brawa należą się podopiecznym trenera Jarosława Płoskiego za postawę w Braniewie, widać, że gra z lepszymi drużynami sprawia, że i GKS potrafi zagrać równie lepiej. Kolejny mecz GKS Wikielec zagra w czwartek tj. 3 czerwca w Boże Ciało, na własnym stadionie podejmie Sokół Ostróda. Początek o godz. 14:00.

Zatoka Braniewo - GKS Wikielec 1-2 (0-2)
Bieg 61 (samobójcza) - Kołakowski 22, 31

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Bieg, Jankowski, Płoski, Goryński, Miłoszewski, Rupa (90 Matysiak), Szpadkiewicz, Ostanek (79 Osiecki), Kołakowski (66 Czajkowski), Karczewski.

Czerwona kartka: Jankowski (za kopnięcie rywala bez piłki)

Sędziował: Sebastian Sikorski (Olsztyn)