Linki
terminarz

osób przegladajacych stronę
GieKSa pokonuje vi-ce lidera! MKS Korsze - GKS Wikielec 1-4 (0-2)
Marcin Karczewski2    GKS nie przestraszył się wyżej notowanego rywala i już od początku próbował zaatakować, m. in w 7. minucie uderzał Marcin Karczewski, jednak niecelnie. W 12 min. groźnie było pod bramką GKS-u po akcji Rokseli z Kozłowskim, ale ten drugi został zatrzymany przez defensywę Wikielca. W 30. minucie Paweł Sawicki zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył mocnym uderzeniem, ale piłkę złapał Kamil Jędrzejewski, golkiper GKS-u. W końcu nadeszło zabójcze pięć minut w wykonaniu ekipy Wikielca. W 32 min. Marcin Karczewski otrzymał prostopadłą piłkę ze środka pola i strzałem w długi róg bramki nie dał szans Marcinowi Zalewskiemu, bramkarzowi MKS-u. Trzy minuty później było już 2-0 za sprawą ponownie Karczewskiego. Wykorzystał błąd obrony gospodarzy i uderzeniem z 10 m zdobył swojego drugiego gola.

Po zmianie stron MKS zdecydowanie zaatakował, ale defensywa GKS-u grała bardzo uważnie. Mało tego Wikielec zdobył trzeciego gola w 55. minucie po bardzo ładnym strzale Adama Kołakowskiego z 23 m. W 63. minucie stadion w Korszach zamilkł. Po dograniu Krzysztofa Jarząba najwyżej w polu karnym wyskoczył Kazimierz Goryński i strzałem głową zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie! W 68 min. gospodarze zdobyli gola po tym jak po zagraniu Piotra Sawickiego niekryty Piotr Kozłowski uderzeniem głową pokonuje golkipera spod Iławy. Do końca meczu MKS atakował i dwa razy za sprawą Pawła Sawickiego mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale najpierw dobrze w bramce zachował się Jędrzejewski wybijając piłkę na rzut rożny, a później futbolówka minęła światło bramki.

Drużyna GKS-u wychodzi na rewelację rundy wiosennej. Jest to jedenasty mecz bez porażki! Oby ta seria trwała do końca sezonu. Kolejny mecz Wikielec rozegra w sobotę tj. 12 czerwca o godz. 16:00 na własnym boisku z Błękitnymi Pasym.

MKS Korsze - GKS Wikielec 1-4 (0-2)
Kozłowski 68 - Karczewski 32, 35, Kołakowski 55, Goryński 63

MKS Korsze: Zalewski, Branicki, Fedczak, Suchodolski (90 Solecki Mariusz), Solecki Rafał, Piwiszkis (58 Romanowski), Roksela, Sawicki Piotr, Miller (58 Krajewski), Sawicki Paweł, Kozłowski.

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Ostanek (62 Bieg), Płoski, Czajkowski, Goryński, Jarząb (90 Matysiak), Szpadkiewicz, Rupa, Janiszewski, Kołakowski (85 Hulewicz), Karczewski (89 Osiecki).

Żółte kartki: Suchodolski (MKS Korsze) - Ostanek, Jarząb, Płoski (GKS Wikielec)

Sędziował: Kamil Klimek (Pisz)