Linki
terminarz

osób przegladajacych stronę
Wiosna im sprzyja! GKS Wikielec - Błękitni Pasym 3-0 (1-0)
GKS Wikielec - Błękitni Pasym.    Już od początku meczu ekipa gospodarzy sprawiała lepsze wrażenie na boisku. Wymieniali ze sobą dużą ilość podań i próbowali swoich sił w ofensywie. W 13. minucie w zamieszaniu w polu karnym Krzysztof Jarząb popisał się silnym strzałem, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Patryka Malanowskiego, golkipera z Pasymia. Chwilę później znów doskonałą sytuację mieli zawodnicy GKS-u. Adam Kołakowski otrzymał piłkę z prawej strony, jego strzał wybronił Malanowski, natychmiast do odbitej piłki przez bramkarza dobiegł Marcin Karczewski, ale za drugim razem ponownie lepszy był pasymianin. W 26. minucie Karczewski już nie błyszczał nieskutecznością, oddał strzał po ziemi z 24 m, niby nie groźny strzał się, ale sprawił on wiele problemów Malanowskiemu i bramkarz Błękitnych popełnił błąd wpuszczając piłkę pod rękoma. GKS nie zwalniał tempa po strzelonym golu, mógł zdobyć kolejne bramki jednak Karczewski będąc sam na sam z bramkarzem gości zbyt zdecydował się na przerzucenie piłki nad nim. Napastnik gospodarzy jednak zbyt mocno ją uderzył i futbolówka przeleciała nad bramką. Błękitni nie stworzyli sobie żadnych klarownych sytuacji, piłka po strzałach Łuczaka i Myślisza przelatywała obok bramki lub łapał ją Kamil Jędrzejewski.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. GKS przeważał i nie dawał „dojść do słowa” Błękitnym. W 55. minucie po składnej akcji, Krzysztof Jarząb z prawej strony dograł w pole karne wprost na wbiegającego Adama Kołakowskiego i ten drugi bez problemów umieścił piłkę w siatce. Kibice zebrani na stadionie w Wikielcu oglądali jednostronne widowisko, bo ich ulubieńcu dalej zmuszali Malanowskiego do interwencji. W 68. minucie Szymon Rupa zagrał do Tomasza Biega, ten z „pierwszej” piłki uderzył silnie na bramkę Błękitnych i ich bramkarz musiał wyjmować piłkę po raz trzeci! Jakby tego było mało kolejne sytuację mieli m.in. Karczewski i wprowadzonych na 15 min. przed końcem meczu Jacek Hulewicz. Szczególnie ten drugi mógł strzelić gola, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam strzelając obok bramki. Gości w drugiej części meczu podobnie jak w pierwszej stać było tylko na kilka strzałów, które nie zagroziły bramce GKS-u.

Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego zagrali kolejne dobre spotkanie, szkoda jedynie tych niewykorzystanych sytuacji, a było ich dużo. GKS-owi pozostaje już tylko jeden mecz. W sobotę 19. czerwca zmierzy się w Kętrzynie z tamtejszą Granicą. Początek o godz. 16:00.

GKS Wikielec – Błękitni Pasym 3-0 (1-0)
Karczewski 26, Kołakowski 55, Bieg 68

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Goryński, Czajkowski (77 Ostanek), Płoski, Bieg, Jarząb, Rupa, (80 Miłoszewski), Szpadkiewicz (74 Hulewicz), Janiszewski (70 Osiecki), Kołakowski, Karczewski.

Błękitni Pasym: Malanowski, Panikowski (46 Kruczyk), Stalmach, Magnuszewski, Gregorczyk, Foruś, Gołębiewski, Jurewicz (80 Domżalski), Naczak, Łuczak, Myślisz (65 Nosowicz).

Sędziował: Marcin Żyłka (Ostróda)