Linki
terminarz

osób przegladajacych stronę
Słaba gra, słaby wynik... Start Nidzica - GKS Wikielec 2-1 (1-0)
Jerzy Janiszewski    Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali na placu gry gospodarze, częściej przebywali przy piłce, a wszystko przez straty zawodników GKS-u, którzy rozpoczęli nerwowo. Już w 10. minucie Robert Sobotka oddał mocny strzał z 20 m, ale wybronił go Kamil Jędrzejewski, wybijając w boczne sektory boiska. W 21. minucie Start wykonywał rzut rożny, mocna piłka przeleciała obok próbującego interweniującego bramkarza GKS-u, ale ta ostatecznie trafiła w głowę Rafała Szymańskiego, który zdobył gola dla swojej drużyny. Chwilę później mogło być już 2-0, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał jeden z napastników nidziczan. Natomiast ekipa spod Iławy w żaden sposób nie potrafiła zagrozić bramkarzowi Startu, Sebastianowi Sochy. Jedynie strzałem głową raz próbował po stałym fragmencie gry Kazimierz Goryński, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką.

GKS po zmianie stron wyszedł bardziej zmobilizowani i lekko przestawiony w ustawieniu. To dało efekty w postaci lepszej gry niż w pierwszej połowie. Już w 51. minucie Jerzy Janiszewski przyjął piłkę na lewej stronie boiska i uderzył w światło bramki, piłka nabrała dużej szybkości i ku zdziwieniu bramkarza Startu wpadła do siatki. Radość piłkarzy Wikielca nie trwała długo, Cezary Wąsowski w 60. minucie pozazdrościł swojemu rywalowi i popisał się równie pięknym uderzeniem z 23 m, a piłka trafiła wprost "okienko" bramki GKS-u. Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego próbowali jak najszybciej doprowadzić znów do wyrównania, ale defensywa Startu wybijała ich z rytmu, blisko zdobycia gola byli Bartłomiej Boros, ale jego strzał był zbyt słaby i Jarosław Płoski, który oddał strzał z 30 m, ale futbolówka odbiła się od słupka. Do końca meczu rezultat nie zmienił się i Start mógł cieszyć się z kompletu punktów.

Słaba gra zadecydowała o przegranej, GKS gdyby lepiej konstruował swoje ataki to na pewno mógłby pokusić się o korzystny wynik. Kolejny mecz Wikielec zagra na Stadionie Miejskim w Iławie w niedzielę tj. 22 sierpnia o godz. 14:00 podejmując Błękitnych Orneta.

Start Nidzica - GKS Wikielec 2-1 (1-0)
Szymański 21, Wąsowski 60 - Janiszewski 51

Start Nidzica: Socha, R. Sobotka, Szymański, Walkiewicz (72 Wąsiewski), Ławicki, Zieliński, Rutkowski (58 Prósiński), Szczypiński (90 Drozd), Wąsowski, Kurpiewski, Rólka (72 Olczak).

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Zawadzki (46 Ostanek), Płoski, Jankowski, Goryński (75 Osiecki), Janiszewski, Szpadkiewicz, Demczak (61 Hulewicz), Ćwikliński (46 Boros), Karczewski, Maśka.

Żółte kartki: Ostanek

Sędziował: Karol Sadłowski (Działdowo)