Zakończyli sezon remisem. GKS Wikielec - Granica Kętrzyn 1-1 (0-0)
Dodane przez admin dnia Czerwiec 20 2009 20:40:15
   W rozegranym dziś ostatnim spotkaniu sezonu 2008/2009 IV ligi warmińsko-mazurskiej, podopieczni trenera Jarosława Płoskiego zremisowali na własnym boisku z kętrzyńską Granicą 1-1 (0-0). Piłkarze Wikielca spokojnie mogli przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść, ale zawiodła skuteczność. Jedynego gola dla GKS-u zdobył Radosław Nowakowski (na zdjęciu, po lewej).
Rozszerzona zawartość newsa
   Spotkanie zaczęło się od wzajemnego badania sił, a pierwszą składną akcję przeprowadzili gospodarze, a piłka wrzucona w pole karne przez Patryka Wodzickiego wpadła w nogi Marcina Karczewskiego, ale w bramce dobrze spisał się golkiper Granicy, Mateusz Korowaj. W 19. minucie doskonałą sytuację mieli gospodarze, Kamil Tomczyk zagrał prostopadle do Karczewskiego, ale ten drugi będąc sam na sam z bramkarzem gości trafił wprost interweniującego zawodnika. W 30. minucie meczu , pierwszą groźną akcję zrobiła ekipa z Kętrzyna, ale strzał głową napastnika Granicy minął minimalnie bramkę Rafała Wasiewskiego. Chwilę później znowu doskonała okazja do zdobycia gola, ale Kamil Tomczyk znalazł się na minimalnym spalonym.

   Po zmianie stron od mocnego uderzenia rozpoczęła Granica, jednak ich uderzenia lub akcję były zatrzymywane przez defensywę Wikielca. W 56. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Radosław Nowakowski dostał podanie od Tomczyka i nie zastanawiając się uderzył na bramkę Korowaja i pokonał go ładnym uderzeniem pod poprzeczkę. Odpowiedź Granicy była natychmiastowa i po nieporozumieniu Krzysztofa Boguszewskiego z Rafałem Wasiewskim, Ernest Skórka spokojnie umieścił piłkę w pustej bramce. Dwie minuty później Granicę uratowała poprzeczka po uderzeniu Tomczyka. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

   Piłkarze Wikielca średnio zakończyli więc zakończony już sezon. Były okazje ku temu, aby było lepiej. Teraz czas już na odpoczynek, które będzie trwał do 7 lipca, kiedy to wznowią treningi do nowego sezonu. Więcej informacji o tym wkrótce.

GKS Wikielec - Granica Kętrzyn 1-1 (0-0)
Nowakowski 56 - Skórka 61

GKS Wikielec: Wasiewski, Goryński, Boguszewski, Czajkowski, Wiącek (52 Nowakowski), Janiszewski, Szpadkiewicz, Wodzicki, Ostanek, Karczewski, Tomczyk.

Żółte kartki: Nowakowski

Sędziował: Grzegorz Zakrzewski (Elbląg)

Widzów: 50
Na zdjęciu Radosław Nowakowski (po lewej), jedyny strzelec bramki z Granicą Kętrzyn.