GKS Wikielec mistrzem województwa drużyn LZS o puchar Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego!
Dodane przez admin dnia Sierpień 02 2009 19:42:53
   W rozgrywanym przez weekend turnieju o puchar Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego drużyn LZS w gminie Purda, podopieczni trenera Jarosława Płoskiego wygrali turniej, w którym uczestniczyło 12. zespołów, pokonując w finale rosyjski zespół Baltica Kaliningrad 1-0 (1-0). Jedynego gola zdobył Radosław Nowakowski. Szersza relacja z turnieju "Czytaj więcej...".
Rozszerzona zawartość newsa
   Przez pierwsze dwa dni sierpnia w gminie Purda, a dokładnie na czterech boiskach (dwóch w Nowej Wsi oraz Purdzie i Klewkach) rozgrywany był finałowy turniej drużyn LZS o puchar Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. W turnieju rywalizowało 12. ekip w tym jedna zagraniczna (Baltica Kaliningrad). Najwięcej przedstawicieli, bo dwóch, miała Gmina Iława, którą reprezentowały dwie drużyny, Osa Ząbrowo i GKS Wikielec. Spotkania były rozgrywane systemem 2x30 minut.
   W grupie A, gdzie swoje spotkania rozgrywali zawodnicy GKS-u nie dojechała drużyna z gminy Ełk, Victoria Straduny, tym samym Wikielec rozegrał jedno spotkanie z rosyjskim Baltica Kaliningrad. Po pierwszej wyrównanej połowie (1-1), w drugiej dwie bardzo ładne bramki zdobyli Rosjanie, wygrywając ostatecznie 1-3. Mimo tej porażki zawodnicy z pod Iławy wyszli z grupy i w ćwierćfinale zagrali z KS Tyrowo (B-klasa). GKS bez problemowo wygrał po jednostronnym widowisku 4-1 (2-1).
   W półfinale kibiców zebranych licznie na boisku w Nowej Wsi czekało ciekawe widowisko w którym podopieczni trenera Jarosława Płoskiego zmierzyli się z rywalem zza miedzy, Osą Ząbrowo. Przebieg spotkania był wyrównany, a rozstrzygnięcie padło dopiero po serii rzutów karnych. Lepiej wykonywali je IV-ligowcy.
   W wielkim finale spotkały się nie wątpliwie dwie najlepsze ekipy turnieju. GKS po raz drugi zagrał z Balticą, ale obraz gry już całkowicie był inny. W pierwszej połowie na boisku panowali piłkarze Wikielca, którzy udokumentowali to bramką strzeloną przez Radosława Nowakowskiego. W drugiej części meczu, zdesperowani Rosjanie, zaczęli grać lepiej, ale z biegiem czasu ich gra była brutalna, a GKS skutecznie wybijał ich z rytmu i ostatecznie wygrał cały turniej.

Klasyfikacja końcowa turnieju (pierwsze cztery drużyny):
1. GKS Wikielec
2. Baltica Kaliningrad (Rosja)
3. Osa Ząbrowo
4. Gmina Kętrzyn (Nowa Różanka)

Mecze grupy A:
Baltica Kaliningrad - GKS Wikielec 3-1 (Goryński)
Baltica - Victoria Straduny 3-0 v.o
GKS Wikielec - Victoria 3-0 v.o

Ćwierćfinał:
KS Tyrowo - GKS Wikielec 1-4 (Karczewski, Bieżyca, Bieg, Nowakowski)

Półfinał:
GKS Wikielec - Osa Ząbrowo 0-0 (7-6 karne)

Finał:
GKS Wikielec - Baltica Kaliningrad 1-0 (Nowakowski)

GKS Wikielec wystąpił w składzie: Kamil Jędrzejewski, Przemysław Błażejewski, Krzysztof Jarząb, Radosław Nowakowski, Kazimierz Goryński, Szymon Rupa, Jerzy Janiszewski, Krystian Osiecki, Tomasz Bieg, Karol Sugalski, Marcin Karczewski, Dominik Bieżyca, Przemysław Olek, Marcin Miłoszewski, Adam Jankowski, Grzegorz Ostanek, Kamil Grygo, Jacek Hulewicz.

Trener: Jarosław Płoski
Kierownik: Zdzisław Małkiewicz

Najlepszy zawodnik: Tomasz Bieg (GKS Wikielec)
Najlepszy strzelec: Tomasz Rakowski (Osa Ząbrowo)


Zawodnicy GKS Wikielec po wręczeniu medali i pucharu za zwycięstwo.