Przed meczem Tęcza Biskupiec - GKS Wikielec
Dodane przez admin dnia Sierpień 06 2009 21:44:40
   Po blisko półtora miesięcznej przerwie na boiska wraca piłkarska karuzela. Dla podopiecznych trenera Jarosława Płoskiego będzie to drugi sezon na IV ligowym poziomie. W pierwszym spotkaniu GKS Wikielec wyjeżdża do Biskupca, gdzie zagra z tamtejszą Tęczą. Początek meczu w sobotę 8 sierpnia o godz. 16:00.

herb: 90minut.pl
Rozszerzona zawartość newsa
   Trenerem biskupskiego zespołu jest 34. letni Dariusz Rzońca. Zastąpił on już pod koniec poprzedniego sezonu Krzysztofa Ciechackiego. Tęcza zajęła w nim 8. pozycję z dorobkiem 52. punktów. W przerwie letniej zespół opuściło kilku kluczowych zawodników m.in Wojciech Stryżko (OKS II Stomilowcy Olsztyn) czy Grzegorz Myślisz (Błękitni Pasym). Ponadto ekipę z Biskupca pożegnali Mirosław Wołyniec (Orlęta Reszel), Wojciech Kardaś i Łukasz Bogdanowicz. Mimo tego zarząd Tęczy sprowadził do swoich szeregów Tomasza i Adama Bernackich (powrót z zagranicy), Bartłomieja Bartychę (OKS 1945 Olsztyn - juniorzy), Pawła Biedka (Start Kozłowo) i wyróżniających się juniorów (Dempski, Szkukowicz, Gawrych, Andruszkiewicz). Jak powiedział szkoleniowiec z Biskupca, ich celem w nowym sezonie będzie utrzymanie się w lidze.

   W ekipie GKS-u wszyscy są zdrowi, a z nowych zawodników do osiemnastki meczowej znaleźli się Kamil Ludwiczak, Jacek Hulewicz, Tomasz Bieg, Krystian Osiecki, Przemysław Błażejewski i dwóch zawodników powracających z wypożyczenia z Osy Ząbrowo, Adam Jankowski i Dominik Bieżyca. Celem w nowym sezonie dla zespołu Wikielca jest znalezienie się w środku tabeli i robienie psikusów najlepszym ekipom w lidze. Najlepszym rozwiązaniem było by zwycięstwo na początek sezonu. W ostatnich dwóch spotkaniach obu ekip najpierw w Wikielcu lepsza była Tęcza wygrywając 0-1, zaś w rundzie wiosennej GKS wygrał pewnie w Biskupcu 5-1.