Przed meczem Zamek Kurzętnik - GKS Wikielec
Dodane przez admin dnia Sierpień 13 2009 15:36:49
   Przed nami 2. kolejka o mistrzostwo IV ligi warmińsko-mazurskiej w sezonie 2009/2010, tym razem zespół GKS-u Wikielec wyjeżdża do oddalonego tylko o ok. 30 km. Kurzętnika by zmierzyć się z tamtejszym Zamkiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 15 sierpnia o godz. 16:00.

herb: 90minut.pl
Rozszerzona zawartość newsa
   Zespół Zamka w poprzednim sezonie zajął 16. miejsce z dorobkiem 27. punktów. Gospodarze sobotniego spotkania nie mogli być pewni wtedy utrzymania i musieli do końca sezonu. Trenerem ekipy z Kurzętnika jest iławski trener, Marek Czachorowski, przed laty szkoleniowiec m.in Jezioraka Iława. Celem na nowy sezon jest mierzenie w środek tabeli, w miejsca 7-10. Zespół w przerwie letniej opuścili: Daniel Furmanek, Wojciech Stachowicz (kontuzja), Cielecki, Kasprzycki, Warmiński (do drugiej drużyny), Skarżyński (Ossa Biskupiec Pomorski), Bartosz Domeracki (Wel Lidzbark) i Marcin Przeradzki (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie). Do drużyny przybyło natomiast 12. zawodników: Jarosław Turek, Marcin Słupski (powrót po kontuzji), Dawid i Wiktor Lulińscy , Michał Skonieczko, Mariusz Cieszyński, Wojciech Ziółkowski, Marcin Derkowski (z drużyny juniorów), Robert Graszk (z drugiej drużyny), Przemysław Małachowski (Pisa Barczewo), Sebastian Łuba (Czarni Małdyty) i Sławomir Seroczyński (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie).

   W ekipie Wikielca w sobotnim spotkaniu nie wystąpi podstawowy zawodnik, Krzysztof Jarząb, którego zatrzymują sprawy osobiste, zaś reszta jest gotów do boju o kolejne ligowe punkty. Po ostatnim remisie z Tęczą Biskupiec i straconej bramce w 90. minucie gry, na pewno jest wielka ochota na zdobycie 3. punktów. W poprzednich dwóch spotkaniach pomiędzy Zamkiem, a GKS-em, najpierw w Kurzętniku był bezbramkowy remis, a dwa miesiące temu w Wikielcu GKS wygrał pewnie 4-0.