Przed meczem GKS Wikielec - Płomień Ełk
Dodane przez admin dnia Sierpień 28 2009 15:58:16
   W najbliższą niedzielę tj. 30 sierpnia podopieczni trenera Jarosława Płoskiego zmierzą się na własnym boisku w 4. kolejce spotkań IV ligi warmińsko-mazurskiej z ełckim Płomieniem. Mecz pierwotnie miał odbyć się w Ełku, jednak ze względu na remont tamtejszego stadionu spotkanie zostanie rozegrane w Wikielcu. Początek meczu o godz. 14:00.

herb: 90minut.pl
Rozszerzona zawartość newsa
   Zespół Płomienia jak już wspomnieliśmy ze względu na remont stadionu w Ełku rozgrywa wszystkie mecze na wyjeździe. W poprzednim sezonie zajął 11. miejsce z dorobkiem 39. punktów i bilansem bramkowym 41-69. Trenerem tej ekipy jest Andrzej Dadura, który kiedyś miał już okazję być szkoleniowcem ełczan. Drużyna składa z młodych zawodników, a niektórzy mają jeszcze wiek juniora. Jednak są oni wspomagani pięcioma starszymi piłkarzami, którzy mieli okazję grać na różnym poziomie ligowym. Najbardziej znanym i zarazem doświadczonym zawodnikiem jest bramkarz Andrzej Szyszko mający za sobą występy w takich klubach jak: Wigry Suwałki, Ruch Chorzów, Olimpia Elbląg czy Unia Janikowo. Uwagę warto zwrócić także na 32-letniego napastnika, Wojciecha Strychalskiego, który dwa sezony temu grał m.in w Czarnych Olecko. Do zespołu zostali dołączeni juniorzy: Frączkowski, Węgliński, Zinkiewicz, Stankiewicz, Pokropski i Szmydki. Z ekipą z Ełku nie wznowili natomiast treningów: Michał Lipowski, Adrian Kochanowski, Bartłomiej Koniecko i Norbert Dobrzycki. W obecnym sezonie Płomień po 3. kolejkach zajmuję 5. pozycję z 4. punktami. Ich dotychczasowe wyniki to remis z Błękitnymi Pasym 1-1, porażka z Granicą Kętrzyn 0-2 i wygrana z Tęczą Biskupiec 3-2.

   Ekipa GKS-u Wikielec po pucharowym z Osą Ząbrowo zwycięstwie 2-1 miejmy nadzieję odblokuje się i podtrzyma dobrą passę wygrywając w niedzielnym meczu. Na urazy nikt nie narzeka, a za kartki nikt nie pauzuje. GKS do tej pory w lidze rozegrał dwa spotkania w których dwa razy zremisował po 1-1. Punkty jak najbardziej są potrzebne, a małe różnice punktów w tabeli dają szanse przy komplecie punktów na skok w górę tabeli, przypominając, że ekipa Wikielca ma jeden mecz zaległy.

   W poprzednich spotkaniach obydwu ekip, w Wikielcu GKS pokonał Płomień 4-1, zaś na wyjeździe zremisował bezbramkowo. Zapraszamy więc na niedzielne spotkanie. Wstęp na mecz jak zawsze wolny.