Przed meczem GKS Wikielec - Rominta Gołdap
Dodane przez admin dnia Wrzesień 11 2009 10:38:30
   W najbliższą niedzielę 13 września zawodnicy GKS-u Wikielec w ciągu trzech tygodni rozegrają siódme spotkanie! Tym razem na własnym stadionie podopieczni trenera Jarosława Płoskiego zmierzą się z Romintą Gołdap, która zajmuje do tej pory 8. miejsce w tabeli. Początek meczu o godz. 14:00.

herb: 90minut.pl
Rozszerzona zawartość newsa
   Niedzielny przeciwnik w sezonie 2008/2009 zajął 14. miejsce z dorobkiem 37. punktów i bilansem bramkowym 44-73. Trenerem Rominty jest Henryk Śliwiński, który rozpoczął prace z zespołem w letniej przerwie. W przedsezonowych rozmowach gołdapianie mieli walczyć o miejsca 1-4, a wszystko przez wzmocnienia kadrowe jakich dokonali przed rozgrywkami. Do Gołdapi przyszli: Marcin Krupiński, Damian Sobolewski (Wigry Suwałki), Paweł Aleksandrowicz, Szymon Nałysnyk, Ernest Skórka (Granica Kętrzyn) (warto dodać że Skórka był testowany w lecie w Bi-es Jezioraku Iława), Mateusz Wierzbowski (Cresovia Górowo Iławeckie), Adrian Paszkiewicz, Łukasz Kiler, Sebastian Kołodziej (wznowili treningi). Ekipę Rominty opuściło za to również aż 9. zawodników: Łukasz Grzenda, Kamil Kudrycki (nie wznowili treningów), Marcin Siermiński, Andriej Rusenkov (klub nie przedłużył kontraktów), Grzegorz Nowak (kontuzja), Mirosław Orłowski, Jacek Gołębiowski (zakończyli karierę), Mariusz Paluchowski (wyjazd za granicę), Zbigniew Konobrucki, Daniel Śmigiel (przesunięci do rezerw).

   W dotychczas rozegranych ligowych spotkaniach gołdapianie mają 8. punktów i są tuż za GKS-em. Jak na razie wygrali dwa mecze: 3-2 z Zatoką Braniewo, 3-0 z Błękitnymi Pasym, dwa zremisowali: z 1-1 z Granicą Kętrzyn i 1-1 z Tęczą Biskupiec, a także dwa przegrali: 3-4 z Sokołem Ostróda i 1-2 z MKS Korsze.

   Ekipa z Wikielca po remisie w Szczytnie z MKS-em dalej nie może przełamać się w wyjazdowych spotkaniach, inaczej jest za to na własnym boisku i tutaj jest szansa na to, że ta dobra passa zostanie podtrzymana.

   W poprzednim sezonie w dwóch meczach między obiema drużynami GKS najpierw wygrał u siebie 1-0 po bramce Kamila Tomczyka i zremisował w Gołdapi 1-1 po golu również Tomczyka.

   Zapraszamy więc w niedziele we wczesne po południe do Wikielca. Wstęp wolny.