Przed meczem Błękitni Pasym - GKS Wikielec
Dodane przez admin dnia Październik 29 2009 11:53:02
   W najbliższą sobotę tj. 31 października piłkarze GKS-u pod wodzą Jarosława Płoskiego w przedostatniej, 14. kolejce spotkań IV ligi warmińsko-mazurskiej zagrają w Pasymiu, gdzie zmierzą się z tamtejszymi Błękitnymi, którzy zajmują do tej pory 6. miejsce w tabeli. Początek spotkania o godz. 14:00.

herb: 90minut.pl
Rozszerzona zawartość newsa
   Drużyna z oddalonego od Olsztyna o 30 km. Pasymia gra na IV-ligowym szczeblu drugi sezon. W sezonie 2008/2009 jako beniaminek Błękitni zajęli wysokie 6. miejsce z dorobkiem 64. punktów i bilansem bramkowym 105-41. Szkoleniowcem tej ekipy jest Michał Żuk. Zespół Błękitnych jest młodym zespołem, ale występuje w nich kilku doświadczonych zawodników. W przerwie letniej do Pasymia dołączyli: Mateusz Stalmach (szkółka piłkarska Stali Mielec), Marcin Jurewicz (LZS Lubomino-Wilczkowo), Jacek Łuczak (OKS II Stomilowcy Olsztyn), Grzegorz Myślisz (Tęcza Biskupiec) oraz mający występy w rundzie wiosennej sezonu 2008/2009 w Bi-es Jezioraku Iława, Piotr Brzostek. Szeregi pasymian opuścił kluczowy zawodnik, najlepszy strzelec IV ligi, Marcin Łukaszewski (Ruch Wysokie Mazowieckie), ponadto: Jakub Koledziński (Start Działdowo), Artur Naczas (Huragan Morąg), Rafał Prusik (juniorzy OKS 1945 Olsztyn), Sebastian Łukaszewski (wyjazd za Granicę), Kamil Matysiewicz, Łukasz Mazurek, Andrzej Piotrowski (nie wznowili treningów). W obecnym sezonie najlepszym strzelcem zespołu jest Grzegorz Myślisz. W ostatnich trzech meczach Błękitni zdobyli komplet punktów, średnio strzelając trzy gole.
   W dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli 20. punktów, zajmują 6. pozycję i odnosili następujące wyniki: sześć razy wygrywali: 3-1 z MKS-em Szczytno, 1-0 z Pisą Barczewo, 4-2 z Błękitnymi Orneta, 3-0 z Zamkiem Kurzętnik, 4-0 z Granicą Kętrzyn, 2-1 z Tęczą Biskupiec. Dwa razy remisowali: 1-1 z Płomieniem Ełk, 1-1 z MKS-em Korsze oraz aż pięć spotkań przegrali: 0-1 z Polonią Pasłęk, 0-3 z Romintą Gołdap, 1-3 ze Startem Nidzica, 0-1 z Zatoką Braniewo, 0-1 z Sokołem Ostróda.

   Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego od trzech spotkań nie przegrali. Co więcej, zdobyli siedem punktów z drużynami z czołówki tabeli. Oby ta seria została podtrzymana. W Pasymiu GKS zagra w najmocniejszym zestawieniu i na pewno łatwo się nie podda.

   Obydwie drużyny spotkały się ze sobą do tej pory dwa razy i to w poprzednim sezonie. W Pasymiu GKS wygrał 1-0, zaś na własnym boisku zremisował 2-2.