Zwycięski remis. Granica Kętrzyn - GKS Wikielec 0-0
Dodane przez admin dnia Listopad 02 2008 20:35:59
W rozegranym dziś spotkaniu ostatniej kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej, podopieczni trenera Jarosława Płoskiego zremisowali w dramatycznych okolicznościach z kętrzyńską Granicą 0-0. Goście kończyli mecz w "dziewiątkę" kiedy to po dwóch żółtych kartkach, a w konsekwencji czerwonej z boiska zeszli Kamil Tomczyk w 30. minucie i Piotr Korpalski w 55 min. Bohaterem meczu został również golkiper Kamil Jędrzejewski, wybraniając rzut karny i parę trudnych sytuacji podbramkowych.
Rozszerzona zawartość newsa
Miejscowi mogli prowadzić już po akcji z 5. min., ale strzał głową napastnika z Kętrzyna instynktownie wybronił Kamil Jędrzejewski. Po tej sytuacji do głosu zaczęli dochodzić goście, jednak ich dośrodkowania po akcjach lewą i prawą stroną były zbyt słabe i najczęściej wybijane przez obrońców z Kętrzyna. W jednej z sytuacji w poprzeczkę trafił z kolei Jerzy Janiszewski. Gdy wydawało się, że ekipa GKS-u w końcu zdobędzie bramkę za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Kamil Tomczyk, a sędzia Mariusz Wiśniewski z Olsztyna podyktował rzut karny dla gospodarzy. Świetnie jednak w bramce spisał się Jędrzejewski, wyczuwając uderzenie Rafała Sokołowskiego i w Kętrzynie nadal mieliśmy wynik 0-0. Jeszcze przed przerwą po starciu z pomocnikiem gospodarzy poturbowany został bramkarz z Wikielca, ale mimo kontuzji twarzy kontynuował spotkanie do końca.

Po przerwie pech nadal nie opuszczał gości. Tym razem za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Piotr Korpalski i do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Granicy. Na bramkę Jędrzejewskiego raz po raz sunęły ataki, a on tylko sobie znanym sposobem bronił strzały kolejnych zawodników gospodarzy i tak właśnie wyglądało ostatnie 30. min. spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a podopieczni Jarosława Płoskiego nie mogą narzekać na jeden cenny zdobyty punkt.

Granica Kętrzyn - GKS Wikielec 0-0

Granica Kętrzyn: Jończak, Sokołowski, Opaliński, Kuczyński, Wepa, Kłosowski, Żukowski, Romaniuk, Kowalewski, Lachowski, Skórka (75 Piątkowski)

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Janiszewski, Boguszewski, Czajkowski (29 Kasak) (85 Ostanek), Wodzicki, Jarząb (67 Góryński), Szpadkiewicz, Korpalski, Karczewski, Tomczyk, Maśka

Żółte kartki: Tomczyk, Korpalski, Janiszewski

Czerwone kartki: Tomczyk, Korpalski (za dwie żółte)

Sędziował: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn)