Przed meczem Polonia Pasłęk - GKS Wikielec
Dodane przez admin dnia Maj 17 2010 08:58:23
   W najbliższą środę tj. 19 maja IV-ligowe zespoły będą nadrabiać kolejne zaległości. Tym razem zostanie rozegrana zaległa 20. kolejka IV ligi warmińsko-mazurskiej. Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego zagrają w Pasłęku z tamtejszą Polonią, która zajmuje do tej pory 12. miejsce w tabeli. Początek meczu o godz. 17:00.

herb: 90minut.pl
Rozszerzona zawartość newsa
   Jak już wspomnieliśmy Polonia zajmuje 12. pozycję w tabeli, mając na koncie 24. punkty i posiadając bilans bramkowy 34-59. Grającym trenerem zespołu z Pasłęka jest Marcin Andrusewicz. Ich bilans meczów na własnym boisku wynosi: 6 zwycięstw i 5 porażek.

   W przerwie zimowej ekipę Polonii opuścili: Kamil Kowalski, Michał Przystasz, Marcin Paluch, Filip Zieliński, Marek Szuchyta (wszyscy studia), Krystian Dwojacki (wyjazd za granicę), Patryk Oleszczuk, Piotr Kukliński (nie wznowili treningów). W ich miejsce przybyli: Łukasz Smolak (Żuraw Godkowo), Dawid Zieliński, Jarosław Sobociński (z zespołu juniorów), Kamil Kowalczyk (wznowił treningi).

   W rundzie wiosennej Polonia Pasłęk odniosła następujące wyniki: 2 razy wygrała: 2-1 z Błękitnymi Pasym, 4-2 z Granicą Kętrzyn; 2-krotnie remisowała: 2-2 z Olimpią 2004 Elbląg, 1-1 z MKS-em Szczytno; oraz 3 razy ponosiła porażki: 0-3 z MKS-em Korsze, 1-7 z Płomieniem Ełk, 0-1 z Zamkiem Kurzętnik.

   Drużyna GKS-u po ostatnim remisie z Pisą Barczewo, gdzie była blisko wygranej, na pewno będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o trzy punkty w Pasłęku i utrzymać miejsce w środku tabeli.

   W jesiennym meczu Polonii Pasłęk z GKS-em Wikielec lepsi okazali się drudzy, wygrywając na własnym boisku 2-1. Bramki zdobyli: dla ekipy spod Iławy Marcin Karczewski (dwie) - dla Polonii, Tomasz Augustyńczyk.