Przed meczem GKS Wikielec - Błękitni Orneta
Dodane przez admin dnia Maj 21 2010 10:55:04
   Zawodników IV-ligowych zespołów czeka w krótkim odstępie czasowym kolejny mecz ligowy. Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego w 25. kolejce IV ligi warmińsko-mazurskiej podejmą na własnym stadionie zajmujący do tej pory 12. miejsce w tabeli, Błękitnych Orneta. Początek spotkania w niedzielę tj. 23 maja o godz. 14:00.

herb: 90minut.pl
Rozszerzona zawartość newsa
   Miejsce jakie do tej pory zajmują Błękitni (12.) jest zasługą przede wszystkim dość dobrej rundy wiosennej. Na koncie mają 24. punkty i dorobek bramkowy 50-57. Ich bilans meczów wyjazdowych jest słaby. Błękitni nie wygrali żadnego meczu, trzy zremisowali oraz osiem razy schodzili z boiska pokonani.

   W przerwie zimowej zespół z Ornety opuścili: Jacek Rosenau, Kamil Kuczkowski, Wiesław Korzeb (wszyscy Barkas Tolkmicko), Piotr Kałamajski, Wacław Szczęch, Jacek Kluth, Tomasz Lasocki (nie wznowili treningów). W ich miejsce przyszli: Mateusz Zamyślewski, Arkadiusz Turkot, Dawid Rybaczuk, Krystian Wyszyński (wszyscy z zespołu juniorów), Piotr Rutkowski, Paweł Przygodzki (Zatoka Braniewo).

   W rundzie wiosennej Błękitni odnieśli następujące rezultaty: trzykrotnie wygrali: 5-0 z Pisą Barczewo, 2-1 z Sokołem Ostróda, 4-0 z Tęczą Biskupiec; raz remisowali: 2-2 ze Startem Nidzica; czterokrotnie przegrywali: 2-3 z Zamkiem Kurzętnik, 1-3 z MKS-em Korsze, 1-4 z Błękitnymi Pasym, 1-3 z Granicą Kętrzyn.

   Drużyna GKS-u od sześciu meczów jest niepokonana, oby ta seria została podtrzymana tym bardziej, że GKS gra na własnym boisku lepiej zdecydowanie niż na wyjazdach.

   W jesiennym meczu obydwu ekip, będący wtedy w kryzysie formy zawodnicy spod Iławy przegrali z Błękitnymi w Ornecie 0-3. Bramki dla ornecian zdobyli: Gołębiewski, Żmijewski oraz Rosenau.

Zapraszamy więc w niedzielne wczesne popołudnie do Wikielca!