Przed meczem MKS Korsze - GKS Wikielec
Dodane przez admin dnia Czerwiec 04 2010 13:29:35
   Zawodnicy GKS-u Wikielec w przeciągu trzech dni rozegrają drugie spotkanie! Rzadko to spotykane, ale tak jest. Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego w sobotę 5. czerwca wyjeżdżają do Korsz, aby zmierzyć się z vi-ce liderem tabeli tamtejszym MKS-em. Początek spotkania o godz. 17:00.

herb: 90minut.pl
Rozszerzona zawartość newsa
   MKS Korsze jest murowanym faworytem do awansu do III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Zajmują oni obecnie 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 54. punktów i bilansem bramkowym 60-32. Potrzebują oni 6. oczek do tego, aby cieszyć się z awansu. Bilans meczów na własnym boisku ich wynosi: 7 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki. Trenerem zespołu z Korsz jest Mirosław Miller.

   Trzon zespołu gospodarzy sobotniego meczu pozostał bez zmian. Odeszli jedynie: Tomasz Kotkowski (wyjazd za granicę), Jacek Janiszewski (studia), Przemysław Piwiszkis (zakończył grę). Do zespołu natomiast dołączyło dwóch juniorów: Mateusz Branicki oraz Patryk Szłapka.

   Najlepszym strzelcem ekipy MKS-u jest Piotr Kozłowski z dorobkiem 15. bramek.

   Na wiosnę MKS odniósł następujące rezultaty: 8 razy wygrał: 3-0 z Polonią Pasłęk, 2-1 z MKS-em Szczytno, 3-1 z Romintą Gołdap, 3-0 z Pisą Barczewo, 3-1 z Błękitnymi Orneta, 1-0 z Zatoką Braniewo, 1-0 z Zamkiem Kurzętnik, 5-1 z Tęczą Biskupiec; 2 razy remisował: 1-1 z Sokołem Ostróda, 2-2 z Granicą Kętrzyn; raz odniósł porażkę: 3-4 z Błękitnymi Pasym.

   Zawodnicy GKS-u natomiast jadą do Korsz jedynie bez pauzującego za czerwoną kartkę Adama Jankowskiego, reszta zespołu jest gotowa do walki o kolejne punkty.

   W jesiennym meczu obydwu ekip GKS Wikielec pokonał na własnym boisku MKS Korsze 1-0 po bramce Piotra Korpalskiego.