Porażka w fatalnym stylu na zakończenie. Granica Kętrzyn - GKS Wikielec 3-0 (2-0)
Dodane przez admin dnia Czerwiec 19 2010 22:04:08
   W rozegranym dziś meczu ostatniej 30. kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej podopieczni trenera Jarosława Płoskiego przegrali w Kętrzynie z tamtejszą Granicą 0-3 (0-2). O porażce GKS-u zadecydowały indywidualne błędy i słaba gra szczególnie w pierwszej połowie. Ekipa spod Iławy zakończyła sezon 2009/2010 na 6. miejscu, po szczególnie dobrej rundzie wiosennej.
Rozszerzona zawartość newsa
   Już początek meczu pokazał, że GKS-owi będzie ciężko o korzystny rezultat, dobra gra Granicy, słaba w defensywie Wikielca zadecydowały o tym, że już w 3. minucie Tomasz Bobrowski po stracie Ireneusza Czajkowskiego strzelił pierwszego gola dla swojej drużyny. Goście byli mocno rozkojarzeni, nie mogli poradzić sobie z napierającymi gospodarzami. Do tego doszła 19. minuta, wydawało się, że uderzenie Pawła Miłoszewskiego nie jest groźnie, ale bramkarz GKS-u - Kamil Jędrzejewski popełnił błąd i było już 2-0. Po tej sytuacji Wikielec chciał szybko odpowiedzieć golem, ale dogodną sytuację zmarnował Jacek Hulewicz. Kętrzynianie dalej stwarzali sobie dogodne sytuację, ale w trzech jakie mieli brakowało skuteczności. Przed przerwą okazję do bramki kontaktowej miał Adam Kołakowski ze strzału głową po dograniu z rzutu rożnego, ale piłka przeleciała nad bramką.

Po zmianie stron przewagę posiadania piłki mieli już zawodnicy Wikielca, ale nic z tego nie wynikało, bo ich akcję były zbyt słabo wyprowadzane i kończyły się na linii defensywnej Granicy. W 54. minucie nadszedł kolejny błąd indywidualny GKS-u, a dokładnie Tomasza Biega, który nie przykrył Szymona Szmelca, ten drugi z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Po trzecim strzelonym golu przez Granicę to ona dalej próbowała atakować i mogła zdobyć czwartą bramkę, ale groźny strzał zawodnika Granicy wybił na rzut rożny Jędrzejewski. Do końca meczu wiele nie działo się na placu gry i kętrzynianie zasłużenie pokonali GKS.

Na podsumowaniu tego meczu to szkoda przede wszystkim stylu jaki zaprezentował GKS w ostatnim meczu sezonu. Jednak patrząc z drugiej strony runda wiosenna podopiecznych trenera Jarosława Płoskiego była bardzo udana. Szersze podsumowanie sezonu 2009/2010 już niedługo!

Granica Kętrzyn - GKS Wikielec 3-0 (2-0)
Bobrowski 3, Miłoszewski 19, Szmelc 54

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Bieg (67 Osiecki), Czajkowski, Jankowski, Goryński, Jarząb (87 Matysiak), Szpadkiewicz, Karczewski, Janiszewski, Hulewicz (61 Rupa), Kołakowski.

Sędziował: Michał Pereszczako (Olsztyn)