Hatrrick Karczewskiego i zwycięstwo! GKS Wikielec - Błękitni Orneta 3-1 (2-1)
Dodane przez admin dnia Sierpień 22 2010 19:09:53
   W rozegranym dziś meczu 3. kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej zawodnicy GKS-u Wikielec pokonali w Iławie na Stadionie Miejskim przy ul. Sienkiewicza Błękitnych Orneta 3-1 (2-1). Wszystkie trzy gole dla GKS-u zdobył Marcin Karczewski (na zdjęciu) w 32., 40., i 53. minucie. Jedynego gola dla Błękitnych zdobył Jacek Kluth w 11. minucie.

Rozszerzona zawartość newsa
   Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, bo już w 11. min. po stałym fragmencie gry błąd defensywy Wikielca wykorzystał Jacek Kluth i z 2 m nie dał szans Kamilowi Jędrzejewskiemu. Kilka minut później goście strzelili drugą bramkę, jednak arbiter z Braniewa dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika Błękitnych i bramka na szczęście ekipy GKS-u nie została uznana.

Od tego momentu do głosu zaczęli dochodzić piłkarze spod Iławy. Najpierw stuprocentowej okazji nie wykorzystał Marcin Karczewski z bliskiej odległości strzelając nad poprzeczką, ale w 32. i 40. min. udanie się zrehabilitował, strzelając dwa gole wyprowadzając w ten sposób gospodarzy na prowadzenie. Napastnik z Wikielca najpierw wykorzystał udane podanie Dominika Ćwiklińskiego, by po chwili uderzyć obok interweniującego Sidorowicza, a później przelobował golkipera gości po zagraniu Jerzego Janiszewskiego. Jeszcze przed przerwą dobrą okazję na doprowadzenie do remisu mieli zawodnicy z Ornety, ale świetnie w bramce spisał się Jędrzejewski, broniąc uderzenie z rzutu wolnego piłkarza Błękitnych.

Po zmianie stron Wikielec szybko zdobył trzeciego gola i mógł kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Na listę strzelców wpisał się nie kto inny jak Karczewski, który ładnym uderzeniem tuż przy słupku wykorzystał celne zagranie Janiszewskiego. Błękitni groźnie jedynie zagrozili przy sytuacji Wojciecha Sylwestra, ale strzelił on wprost golkipera GKS-u. W dalszej części spotkania dogodne szanse mieli jeszcze Bartłomiej Boros i Jacek Hulewicz, ale więcej goli już nie padło i zespół z Wikielca mógł cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie.

Relacja Pawła Nerowskiego (Kurier Iławski)

GKS Wikielec - Błękitni Orneta 3-1 (2-1)
Karczewski 32, 40, 53 - Kluth 11

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Janiszewski, Jankowski, Ostanek (85 Osiecki), Ćwikliński (75 Hulewicz), Rupa (82 Demczak), Szpadkiewicz, Goryński, Maśka (43 Boros), Karczewski, Płoski.

Błękitni Orneta: Sidorowicz, Kobierski (85 Krzesiński), Zajączkowski, Werhun, Gołębiewski, Kluth (61 Goździkowski), Żmijewski, Oryńczak, Kogut, Sylwester, Nędzi (64 Osiński).

Żółte kartki: Goryński (Wikielec) - Żmijewski, Osiński, Sidorowicz (Błękitni).

Sędziował: Paweł Klimczak (Braniewo)