Nerwowo, ale zwycięsko! GKS Wikielec - Rominta Gołdap 1-0 (0-0).
Dodane przez admin dnia Sierpień 24 2008 17:16:01
W rozegranym dziś spotkaniu 4. kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej, podopieczni trenera Jarosława Płoskiego po ciekawym, zaciętym spotkaniu pokonali na własnym boisku Romintę Gołdap 1-0 (0-0). Jedynego gola dla GKS-u zdobył w 48. minucie Kamil Tomczyk (na zdjęciu).

Klikając na "Czytaj więcej" zapraszamy na przeczytanie relacji z całego spotkania.
Rozszerzona zawartość newsa
Od początku spotkania lekka przewagę na placy gry mieli gospodarze, jednak ich akcje, które rozgrywali kończyły się na 16 m, gdzie dobrze była ustawiona defensywa Rominty. Pierwszą dogodną akcję do zdobycia gola podopieczni trenera Jarosław Płoskiego mieli w 17. minucie, gdy Piotr Korpalski z prawej strony boiska dorzucał w pole karne, a tam trzech jego kolegów nie zdołało przeciąć podania i zdobyć bramkę. Goście po tej akcji dostali za dużo wolnego miejsca na boisku, a błędy wikieleckiej defensywy tym bardziej pozwolały im na zdobycie gola, który dałby im prowadzenie. Tak się jednak nie stało, bo albo ich strzały m. in głową Rosjanina Pietrusewicza przelatywały obok bramki, albo w bramce gospodarzy dobrze spisywał się Kamil Jędrzejewski. Pod koniec pierwszej części gry doskonałą okazję mieli piłkarze z Wikielca. Po dorzutce z lewej strony przez Jerzego Janiszewskiego do piłki dopadł Kamil Tomczyk, który jednak zbyt długo zwlekał na oddanie strzału i gołdapska defensywa zdarzyła zapobiec utracie gola.

Drugą część spotkania podobnie jak pierwszą od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, ale tym razem już udało się zdobyć upragnionego gola, w 48. minucie grający trener Jarosław Płoski prostopadłbym podaniem uruchomił wbiegającego Tomczyka, a ten drugi już nie miał kłopotów z pokonaniem Kamil Wołosa, golkipera Rominty. Po strzelonej bramce ekipa GKS-u dąrzyła do zdobycia kolejnego gola, ale po m. in strzałach Tomczyka, Maśki czy wprowadzonego w drugiej połowie Adriana Kasaka dobrze spisywał się Wołos. Ostatnie minuty meczu to już kontrolowanie gry i utrzymanie korzystnego wyniku.

GKS Wikielec - Rominta Gołdap 1-0 (0-0)
48' Tomczyk

GKS Wikielec: Jędrzejewski, Ostanek, Boguszewski, Czajkowski, Wodzicki, Janiszewski, Korpalski (46 Płoski), Szpadkiewicz, Tomczyk (86 Jankowski), Maśka (77 Nowakowski), Karczewski (71 Kasak).

Rominta Gołdap: Wołos, Gołębiowski, Kliniewski, Rynkiewicz, Proniewicki, Pietrusewicz, Naruszewicz, Dyniszuk, Kubas (46 Sieramiński) (65 Konobrocki), Kudrycki (60 Sitek), Karniłowicz