Gdyby ta skuteczność... Płomień Ełk - GKS Wikielec 0-0
Dodane przez admin dnia Maj 24 2009 01:24:21
   W rozegranym spotkaniu 29. kolejki, zawodnicy wikieleckiego GKS-u zremisowali w Olecku z Płomieniem Ełk 0-0. Gdyby celowniki zawodników Wikielca były by lepiej ustawione, to spokojnie przywieźli by z dalekiego wyjazdu komplet punktów, a tak pozostało cieszyć się tylko z jednego.
Rozszerzona zawartość newsa
   Po przejechaniu ponad 220 km. piłkarze GKS-u nie wyglądali na ospałych. Wręcz odwrotnie, to oni zaatakowali rywala i w 10. minucie po raz pierwszy swoimi umiejętnościami wykazał się Andrzej Szyszko, broniąc groźny strzał Jerzego Janiszewski z 25 m. W 21 min. indywidualną akcję przeprowadził Kamil Tomczyk, zakończył ją silnym uderzeniem, ale znów dobrze ustawiony był Szyszko. Pięć minut później prostopadłą piłkę do Tomczyka zagrał Tomasz Szpadkiewicz, ale ten pierwszy nie miał dalej sposobu na pokonanie golkipera Płomienia. W 30. minucie jedną z nielicznych sytuacji stworzyli gospodarze i GKS uratowała poprzeczka po uderzeniu głową z pięciu metrów napastnika z Ełku. Goście próbowali dalej w różny sposób zagrozić Płomieniowi, ale ich skuteczność była niestety słaba tego dnia. W 43. minucie po błędzie Kamila Wiącka w dogodnej sytuacji znalazł się Wojciech Strychalski, jego strzał minimalnie minął prawy słupek bramki Rafała Wasiewskiego.

   Po przerwie od mocnego uderzenia rozpoczęli ełczanie, tym razem swoje umiejętności wykazał Wasiewski broniąc groźne uderzenia piłkarzy Płomienia. Najlepszy tego dnia na placu Andrzej Szyszko, równie jak kolega po fachu Rafał Wasiewski pokazał po raz kolejny swoje dobre umiejętności odbijając uderzenia Marcina Karczewskiego, Kamila Tomczyka czy Kamila Grygo. Wynik się nie zmienił, a dobra postawa obydwu golkiperów sprawiła, że końcowy rezultat był bezbramkowy.

   Dość dobra gra zawodników Wikielca, ale szkoda dogodnych sytuacji, a było ich dużo. Za tydzień, a dokładniej w niedzielę tj. 31 maja do Wikielca przyjeżdża ostródzki Sokół z dobrze znanym w powiecie iławskim, byłym trenerem Bi-es Jezioraka Iława, Markiem Witkowskim. Są to małe derby, a poza tym mecz z podtekstami. Początek o godz. 14:00. Zapraszamy już teraz.

Płomień Ełk - GKS Wikielec 0-0

GKS Wikielec: Wasiewski, Góryński, Boguszewski, Wiącek, Ostanek, Jarząb, Wodzicki, Szpadkiewicz, Janiszewski, Karczewski (63 Nowakowski), Tomczyk (81 Grygo).

Żółte kartki: Tomczyk, Wiącek

Sędziował: Piotr Połoniewicz (Dobre Miasto)

Widzów: 100