Przed meczem: GKS Wikielec - Sokół Ostróda
Dodane przez admin dnia Maj 29 2009 12:12:22
   W najbliższą niedzielę tj. 31 maja na stadionie w Wikielcu w ramach 30. kolejki dojdzie do arcyważnego spotkania. Można je uznać za derbowe. Do Wikielca przyjedzie walczący jeszcze o awans do III ligi Sokół Ostróda, którego trenerem jest bardzo dobrze znany w iławskim środowisku piłkarskim, Marek Witkowski. Początek spotkania o godz. 14:00.

herb: 90minut.pl
Rozszerzona zawartość newsa
    Ostródzki Sokół po zmianie trenera (Zbigniewa Wodniaka zastąpił Marek Witkowski) w przerwie zimowej w rundzie wiosennej gra bardzo dobrze, w dwunastu rozegranych meczach wiosną, wygrali dziewięć oraz tylko trzy przegrali. Ale warto zaznaczyć, że dwie porażki to z niżej notowanymi rywalami (Polonia Pasłęk i Olimpia 2004 Elbląg). Podopieczni trenera Marka Witkowskiego od pięciu meczów są niepokonani. Napędem ostródzian są dwaj bardzo skuteczni napastnicy: Bogdan Miłkowski i Marek Śnieżawski. Są bardzo kluczowymi zawodnikami Sokoła i trzeba zwrócić na nich większą uwagę. Sokół zajmuję jak na razie 5. pozycję z 54. punktami i dorobkiem bramkowym 88:39 i dalej ma szanse na awans do III ligi z drugiej pozycji, warunkiem jest jednak, że do końca sezonu będą zdobywać komplet punktów.

   W drużynie GKS-u są bardzo bojowe nastroje przed tym spotkaniem, wielu zawodników Wikielca grało w przeszłości w Bi-es Jezioraku Iława, kiedy trenerem był właśnie Witkowski i na pewno będą mieli dodatkową motywację, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety w niedzielnym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra najlepszy strzelec, Kamil Tomczyk, jest to duże osłabienie zespołu. Prócz Tomczyka z tego samego powodu nie zagra Kamil Wiącek. Mimo tych osłabień, podopieczni trenera Jarosława Płoskiego na pewno nie stoją na straconej pozycji i będą walczyli do końcowego gwizdka.

   W ostatnim spotkaniu obydwu drużyn Sokół wygrał na własnym stadionie z GKS-em 3-1. Bramki w tym meczu strzelali, Marek Śnieżawski (dwie) i Paweł Szymański dla Sokoła, zaś dla Wikielca gola zdobył Marcin Karczewski. Już teraz zapraszamy na niedzielny mecz.